PROGRAM DE AUDIENŢE

Primar miercuri 10.00 – 13.00
Viceprimar marţi 10.00 – 13.00
Secretar joi 10.00 – 13.00

 

COMPARTIMENTUL STARE CIVILĂ

Persoane de contact:

insp. superior Mihaela Dumitriu
inspector superior Rodica Ioniţă
cons.jr.Tărnăuceanu Anton Tiberiu

Camera 7

Program: 8.00 – 15.00

  • Deschiderea succesiunii la cerere
  • Publicarea cererii de schimbare de nume pe cale administrativă
  • Pierderea certificatelor
  • Înregistrarea noului născut
  • Eliberarea livretului de familie
  • Certificate internaţionale
  • Înregistrarea căsătoriei pentru un cetăţean străin
  • Înregistrarea decesului
  • Înregistrarea casatoriei

BIROUL FOND FUNCIAR

Persoane de contact:

consilier superior Gheorghiu Ioan
inspector superior Ancuţa Alecsiu
consilier superior Octavian Perju

Camera 11

Program: 8.00 – 16.00

  • Eliberarea adeverinţei pentru circulaţia juridică a terenului
  • Eliberarea titlului de proprietate

BIROUL REGISTRU AGRICOL

Persoane de contact:

insp. principal Feraru Ioan Gabriel
inspector superior Carmen Bălău

Camera 11

Program: 8.00 – 16.00

  • Eliberare adeverinţă pentru şomaj
  • Eliberare adeverinţă în vederea întabularii în cartea funciară
  • Eliberarea biletelor de proprietate pentru animale
  • Eliberarea certificatului de producător

SERVICIUL ASISTENŢĂ SOCIALĂ, AUTORITATE TUTELARĂ

Persoane de contact:

şef serviciu Rotaru Elena
referent Viorica Asofiei
inspector superior Elena Coţofrei
insp.as.Mihaela-Savetuca Pintea

Camera 1

Program: 8.00 – 16.00

  • Acordarea ajutorului social
  • Întocmirea dosarului de alocaţie copii
  • Acte pentru alocaţia familială complementară şi alocaţia de susţinere pentru familia monoparentală
  • Întocmirea dosarului pentru îndemnizaţia de naştere
  • Succesiuni pentru copii minori puşi sub interdicţie
  • Încadrarea în categoria persoanelor cu handicap pentru obţinerea facilităţilor acordate conform legii
  • Acte pentru a beneficia de masă la Cantina de ajutor social

CORP CONTROL COMERCIAL

Persoane de contact:

şef serviciu Iulian Moroşanu

Camera 28

Program: 8.00 – 16.00

Înfiinţare AF / PF (persoană fizică sau asociaţie familiară)

Obţinerea autorizaţiei de funcţionare a unui spaţiu comercial

COMPARTIMENTUL SPAŢIU LOCATIV

Persoane de contact:

inspector superior Marius Cireş
inspector Iulian Petru Bejenar

Camera 11

Program: 8.00 – 14.00

  • Atribuirea unei locuinţe
  • Vânzarea unei locuinţe proprietate de stat (sau trecută în proprietatea statului) către chiriaşul care a locuit în ea

SERVICIUL URBANISM

Persoane de contact:

şef serv. Urbanism Cătălin Fodor
inspector Doina Simerea
inspector Flavius Andrei Gagiu
referent Constantin Cîrjă

Camera 9

Program: 8.00 – 16.00

  • Obţinerea certificatului de urbanism
  • Eliberarea autorizaţiei de construire în vederea amplasării unui panou firmă
  • Eliberarea autorizaţiei de construire la o şarpantă de blocuri de locuinţe
  • Obţinerea autorizaţiei de desfiinţare
  • Eliberarea certificatului de urbanism în vederea obţinerii avizelor de funcţionare
  • Concesionarea directă de terenuri aparţinând statului român
  • Concesionarea prin licitaţie publică de terenuri aparţinând statului român
  • Eliberarea autorizaţiei de construire pentru realizare gol acces din exterior
  • Eliberarea autorizaţiei de construire pentru realizare gol acces din interior
  • Eliberarea autorizaţiei de construire pentru realizare împrejmuiri
  • Obţinerea certificatului de nomenclatură stradală